GONGU MEDITĀCIJA

Nodarbības tiks piedāvātas vidēji divas reizes mēnesī ar mainīgiem datumiem (atkarībā no pasniedzējas iespējām) , par ko informējam mājas lapā un sociālajos tīklos, kā arī nosūtot aicinājuma sms mūsu apmeklētājiem! Piedāvāsim gan gongu meditācijas antigravitātes audumos, gan gongu meditāciju naktis, gan lielās gongu meditācijas. Piedāvājam arī skaņas masāžu, individuāli sarunājot ar Ingu Rancāni. 

GONGA MEDITĀCIJA

Relaksācija gongu skaņās ir kā tikšanās pašam ar sevi šeit un tagad. Kā saruna pašam ar savu sirdsbalsi. Jo tikai klusumā dzimst atbildes uz jautājumiem, ko uzdodam paši sev.

Ikdiena prasa no mums daudz spēka un resursus, jo uzmanību galvenokārt nākas pievērst ārpasaulei kā mums pašiem – savai dvēselei, ķermenim.

Pasīvā atpūta ( TV skatīšanās, sērfošana internetā) nesniedz pilnvērtīgu atpūtu, jo joprojām notiek aktīva smadzeņu darbība un ķermeņa nodarbināšana. Pilnvērtīga atpūta nozīmē, ka nervu sistēma ir atslābinājusies, smadzeņu darbība, elpošana un sirdsdarbība palēninājusies. Šādu atpūtu var sniegt pilnvērtīgs miegs vai arī relaksācija, meditācija.  Relaksācija vai meditācija ir iedarbīgs līdzeklis dzīves spēka un enerģijas uzkrāšanai.

Klausīšanās jeb iegremdēšanās gongu skaņās vienlaicīgi ir dziļa relaksācija, meditācija un terapija.

Pateicoties tam, ka katra mūsu ķermeņa šūniņa pārsvarā sastāv no ūdens un brīnišķīgi rezonē ar skaņām, skaņu terapija ir ļoti efektīvs ārstniecības un atjaunošanas līdzeklis.

Skaņu seansa laikā skan gongi, Himalaju un kristāla dziedošie trauki, sansulas, bungas, koši vēja stabules, šruti un citi instrumenti. Trauku dziedājums pakāpeniski pārņem cilvēka prātu un notiek dziļa dziedinoša relaksācija.  Saplūšana ar Tibetas dziedošo trauku un Gongu skaņām ir meditācija, kas pieejama katram.  Ir tikai jāapguļas un jāļauj sev piedzīvot un izjust skaņu!

Gonga skaņu iedarbība:

– Gonga skaņa harmonizē, sakārto, atjauno un dod spēku.
– Gonga skaņai piemīt ne tikai relaksējošs, bet arī terapeitisks efekts, tā ir kā masāža veģetatīvajai nervu sistēmai.
– Gonga skaņas spēles laikā impulsi pārvietojas ar autonomās nervu sistēmas palīdzību, radot efektu, kas sajūtās līdzīgas masāžai.
– Veicina relaksāciju, ļaujot nonākt mierīgā atpūtas stāvokli, palīdz mazināt stresu.
– Gonga skaņas rada pozitīvas pārmaiņas mūsu fiziskajā, emocionālajā un garīgajā plānā.
 

Meditācija nozīmē apzinātu sevis paplašināšanu. Tā nozīmē savas īstenās patības atpazīšanu vai atklāšanu. Meditējot mēs ieejam savas būtnes dziļākajā daļā. Šajā laikā mēs spējam atklāt to iekšējo bagātību, kuru glabājam dziļi sevī.

Meditācija līdzinās ieniršanai jūras dzīlēs, kur viss ir kluss un mierpilns. Virspusē var būt daudz viļņu, bet dzelmi tie neskar. Jūra dzīlēs ir pats klusums. Kad sākam meditēt, mēs vispirms cenšamies sasniegt savu iekšējo būtību jeb jūras dzīles. Ja viļņi nāks no ārpasaules, tie mūs neskars.

…Ko mēs sagaidām no meditācijas kā pirmo un galveno? Mieru. Mieru – neko citu. Miers ir mīlestības sākums. Meditācija līdzinās putna spārniem – vienmēr izplestiem Mierā, Gaismā un Svētlaimē.

/Fragments no Šri Činmoja grāmatas “Mācoties klusumā”/

Ir tik daudz skaidrojumu par to, kas ir meditācija. Taču cik cilvēku, tik skaidrojumu jo tas ir mūsu iekšējs piedzīvojums, par kuru mēs stāstot runājam it kā par vienu un to pašu, bet katrs savā unikālajā veidā.

Šis Šri Činmoja citāts, manuprāt, ir ļoti piemērots gongu meditācijai, jo tajā ir salīdzinājums ar jūru. Šī meditācija ir kā peldēšana skaņās, skaņu jūrā, kura nomierina un palīdz nonākt meditatīvā stāvoklī, jo skaņai ir liela nozīme mūsu dzīvē. Piemēram, mūzika – tā spēj izsaukt tik daudz emocijas, asociācijas vai atmiņas.

Gongu meditācija šūpuļtīklos ir īpaša ar to, ka skaņai ir pievienota arī kustība – šūpošanās. Tā ir iespēja sajust viļņu šūpošanu, dzirdēt skaņas un sevī sajust savu iekšējo būtību, kura vienmēr ir Mierā, Klusumā, Gaismā un Svētlaimē.

Aicinu to piedzīvot kopā!

Inga Rancāne, gongu meistare, skaņas terapeite, reiki skolotāja.

 
 Inga & gongs